Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból kolana podczas skoku

Jednym z elementów mojego treningu są podskoki itp. Podczas jednego z nich przy "lądowaniu" poczułem ból w lewym kolanie, dokładnie nad rzepką. Nie pojawił się żaden obrzęk ani zasinienie. Stosowałem żel FASTUM, zakupiłem stabilizator i zaprzestałem treningu na trzy tygodnie. Niestety ból nie do końca zaniknął, pojawia się przy schodzeniu z schodów i przy nagłym obciążeniu kontuzjowanej nogi. Podejrzewam że naderwałem ścięgno m. czworogłowego uda. Mógłbym prosić o radę w miarę możliwości?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie, z przedstawionego opisu można podejrzewać rzeczywiście niewielkie uszkodzenie w zakresie mięśnia czworogłowego uda w okolicy jego przyczepu do rzepki. Jednak objawy te sugerują także mozliwość uszkodzenia w zakresie stawu rzepkowo-udowego. Proponowałbym:
1. utrzymanie stabilizatora oraz przerwę w treningach do czasu kontrolnego badania (miejscowo Fastum gel + Traumon gel) Unikanie takiego zakresu ruchu w stawie kolanowym, który wywołuje ból.
2. badanie ortopedyczne z ewnetualnym rozszerzeniem diagnostyki o USG, w przypadku wskazań klinicznych do wykonania tego badania.
Pozdrawiam

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy