Ból kości, gorączka a antybiotyki, które nie pomagają

Mam czwarty dzięń gorączkę do 39,5. Na początku pobolewały mnie trochę " kości" . W drugim dniu zaczęła mi się zgierać zawiesina i w wyniku tego doszedł kaszel , ale nic wielkiego. W trzecim dniu po wizycie u lekarza otrzymalem amoksiklaw , osłonówkę i tyle. Stuacja zmienia sie na gorsze , gorączka nie spada , mam obrzmiały brzuch , ból gardła i tylko apapemzbijam temperaturę.Nadmienię , że znajomy byl tydzień wczesniej z tymi samymi objawami u tej samej Pani zestaw ten sam i pogorszenie stanu

Z tego co pan napisał wnioskuje że antybiotyki dostał Pan wczoraj. Antybiotyki to nie cudowna pigułka, potrzebują czasu aby zadziałać. O zmianie antybiotyku można pomyśleć w momencie kiedy po kilku dniach stosowania nie ma żądnej poprawy, stan chorego będzie na tyle poważny aby wejść z agresywnym leczeniem o szerokim spektrum, lub wystąpią poważne działania niepożądane danego leku.