Ból kręgosłupa a stres

Witam! Od tygodnia mam złe samopoczucie, mam duże problemy z firmą. Tydzień temu miałam ból kręgosłupa, wczoraj zaczęłam lekko ciągać nogę. Myślałam, że źle spałam, ale dziś, jadąc do przedszkola z dziećmi, mam uczucie, że własną nogę ciągnę za sobą. Mam 40 lat i troje dzieci.

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią objawy wymagają niestety pilnej konsultacji lekarskiej. Silny stres, negatywne emocje mogły się odbić na Pani samopoczuciu, jednak opisane zmiany dotyczące kończyny dolnej wymagają weryfikacji przez lekarza, który ma możliwość wykonania badania fizykalnego i dokładnego zebrania wywiadu.
Prawdopodobnie dolegliwości mają podłoże w zmianach w obrębie kręgosłupa lędźwiowego (w obszarze tym biegną nerwy, które zaopatrują następnie kończyny dolne) i wyniku zmian dolegliwości obecnie mają taki charakter.

Po zbadaniu lekarz zdecyduje o konieczności wykonania badań dodatkowych oraz zaleci terapię. Proszę do tego czasu unikać gwałtownych zmian pozycji ciała, nic nie podnosić, schylać się jedynie przy zgiętych kończynach zarówno w stawach biodrowym, jak i kolanowych.

Najlepiej na wizytę umówić się do lekarza rodzinnego, prawdopodobnie wskazane będzie również leczenie w poradni neurologicznej oraz rehabilitacyjnej.

Pozdrawiam