Dzień dobry!

Z pewnością należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć przyczyny np. neurologiczne czy reumatologiczne itp.
Jest jednak również możliwe, że dolegliwości bólowe są objawem zaburzeń nerwicowych, są związane ze stanami lękowymi i kondycją psychiczną.

Pozdrawiam!

0

Witam,
taki objaw może być objawem zaburzeń lękowych do których należą także ataki paniki. Czy poza diagnozą ma Pani zapewnione leczenie, jakie? Rozumiem, ze diagnoza i cała rzecz jest świeża, jednak generalnie zaburzenia lękowo-nerwicowe, do których należy zaburzenie z atakami paniki maja niestety tendencje do pewnych zmian swojego oblicza. Jeśli tak się dzieje, ze dochodzą kolejne objawy bardzo proszę zgłaszać to lekarzowi prowadzącemu, to niezmiernie ważne informacje dla diagnozy i właściwego leczenia. Zapewne nie zaszkodziło by włączenie psychoterapii, jednak co najważniejsze to informowanie lekarza prowadzącego o wszystkich objawach, tylko to może pomóc ustalić odpowiednią diagnozę i co za tym idzie właściwe leczenie. Pozdrawiam.

0
Psychologia
32 poziom zaufania

Jeśli nie uprawia Pani żadnych sportów wysiłkowych, które mogłyby być przyczyną tych bólów, to mogą mieć one podłoże nerwicowe, jednak to drętwienie kończyn warto byłoby skonsultować z neurologiem.
Wskazane byłoby też rozpocząć psychoterapię, aby zapobiec następnym atakom paniki.

0

Objawy, jakie Pani opisuje to objawy psychosomatyczne. Jeśli lekarze stwierdzili ataki paniki oznacza to, że prawdopodobnie jest Pani osobą nadmiernie doświadczającą stresu; denerwującą się w różnych sytuacjach czy nawet odczuwającą chroniczne napięcie w ciele. Jak sama nazwa mówi - objawy psychiczne (w tym stres, zamartwianie się) wpływa na nasze ciało (tu w postaci bólu kręgosłupa, drętwienia kończyn). Zalecam udanie się do psychologa, psychoterapeuty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty