Ból obojczyka u 47-latki

Witam -boli mie obojczyk od 3 tygodni nieraz ból przesuwa się po wewnetrznej stronie reki -jakby po żyle- w kierunku nadgarstka.Okłady i maści dla sportowców nie pomagają.Morfologia w normie.Urazów mechaniczych nie było,zgrubień żadnych nie ma.Cóż to może być?zrobić rtg?mam 47 lat ,kobieta,aktywny tryb życia, nie chorująca na nic. Będę wdzięczna za jakieś informacje naprowadzające.Lekarz rodzinny przepisał tylko środki przeciwbólowe i tyle.Dziękuję ,pozdrawiam.Małgorzata

Witam! W tej sytuacji przede wszystkim należy wykonać zdjęcie rtg obojczyka oraz kończyny górnej i wykluczyć wszelkie możliwe zmiany urazowe.