Ból palca u stopy i ból w kolanie a możliwość podagry

Witam! mam problem, mianowicie o jakiegoś czasu boli mnie duży palec prawej stopy ( raz mniej innym razem więcej,nawet miałam wrażenie , że mam opuchnięta stopę, bo buty wydawał mi się za ciasny) odczuwam też w prawym kolanie świdrujący ból. Zbadałam sobie krew na obecność kwasu moczowego- wynik to 4,9 mg/dl, zaś mocznika to 42,8 mg/dl. ( nie wiem czy to ważne badania wyk. metodą elektrochemiluminscencji na aparacie Cobas 6000)- Czy to podagra?? Bardzo wdzięczna za odpowiedź

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Ma Pani podniesiony poziom mocznika i dobrze byłoby udać się do lekarza. Kwas moczowy co prawda nie jest przekroczony, ale przy takich objawach proponuję maksymalne ograniczenie spożycia fruktozy (soki, napoje, słodycze, przetworzona żywność, słodkie jogurty, a nawet owoce) i alkoholu - dalsze zalecenia w artykule: http://www.instytutzdrowegozywienia.pl/2014/11/dna-moczanowa.html
Pozdrawiam serdecznie