Ból piersi po porodzie i stosowaniu Bromergon na zatrzymanie laktacji

Witam. Jestem 5 dni po porodzie. Od trzech dni biorę tabletki bromergon 2,5 mg dwa razy dziennie na zatrzymanie laktacji całkowicie. dzisiaj zaczęła lekko boleć prawa pierś i jest twardsza od lewej. Czy mam ja masować? Czy to nie pobudzi jej do produkcji pokarmu? Proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem stanu zapalnego w piersi. Proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zaleci dalsze postępowanie.