Ból piszczeli po bieganiu przy nadwadze

mam bóle piszczeli po wewnętrznej stronie, jest to właściwie ból czegoś na piszczeli a nie kości bo kość raczej mnie nie boli. występuje po bieganiu trenuje do 4 razy w tygodniu maksymalnie ale ból sie nasila im wiecej trenuje. jak przestane trenowac ból przechodzi. mam 28 lat 180cm wzrostu i waze okolo 87 czy moze to byc spowodowne zbyt wysoka wagą??kiedys wazyłem mniej i mnie nie bolały a tez trenowałem

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Ból może być spowodowany nadwyrężeniem mięśni na skutek zbyt intensywnego treningu. Nie można wykluczyć chorobowego podłoża dolegliwości. Proszę zmniejszyć natężenie treningów w najbliższym czasie. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to konieczna będzie wizyta u lekarza. Podana masa ciała wskazuje na niewielką nadwagę. Warto zmienić nawyki żywieniowe w celu zmniejszenia masy ciała.