Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle stawów biodrowych po bieganiu

Witam, mam 20 lat ważę 59 kg a mój wzrost to 170cm. Od kilku dni zaczęłam biegać, wczoraj był mój trzeci trening, po przebiegnieciu 1km bardzo zaczęły boleć mnie stawy biodrowe i utrudnialo mi to dalszy bieg. Kiedy wróciłam do domu ból się na silil i miałam problem z wejściem po schodach. Dziś już ból ustępuje. Chciałabym zapytać skąd ten ból? Nie mam nadwagi nie nienawidzę biegam godzinami. Czy on będzie wracał? Jak zapobiec nawrotom mi rezygnujac z biegania? Proszę o szybka odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam serdecznie,
przypuszczam, że ból jest spowodowany zbyt intensywnym bieganiem lub brakiem kolagenu mi ędzy połaczeniami kości biodrowych. Proszę zmniejszyć intensywnośc biegania i zaobserwować czy ból się zmniejsza, a stopniowo zwiększać intensywnośc biegania. Prawdopodobnie to pomoże.
Pozdrawiam

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0

Witam
Ból stawów w czasie biegania może mieć różne przyczyny i może być spowodowany: a)stosowaniem niewłaściwie dobranego obuwia, które powinno mieć system amortyzujący wstrząsy b)nieprawidłową techniką biegu c)zbyt dużą wagą (lub nadwagą) d)zbyt intensywnym tempem (nacisk na stopę zwiększa się wraz z tempem przeciętnie 3-4 razy) e)budową stawów i kości oraz związanymi z nimi naturalnym "zużyciem i osłabieniem " wraz z upływem czasu. Trudno jest powiedzieć, która z tych przyczyn powoduje u Pani ból. Jedno jest pewne, jest on reakcją obronną i sygnałem od organizmu, że coś się w nim dzieje nieprawidłowego.Proponuję luźny bieg, do chwili ustania bólu .

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy