Ból po lewej stronie pod żebrami a wykonanie TK

Dzień dobry. Mam 50 lat. Od około pół roku, a ostatnio mocniej od 2 tygodni odczuwam ból po lewej stronie pod żebrami. Ból się zwiększa pod naciskiem, a szczególnie po nagłym zwolnieniu ucisku. Te uciski wywołują również uczycie chęci oddania stolca i "pierdzenie". W ubiegłym tygodniu skonsultowałem te objawy z lekarzem rodzinnym wykonałem badania krwi, kału, moczu i usg jamy brzusznej. I jest dobrze, wyniki są porządku, a boli dalej. Mam jeszcze skierowanie na kolonoskopię. Czy robić TK?

Witam serdecznie,

Decyzję o wykonaniu poszczególnych badań w procesie diagnostycznym, należy do lekarza prowadzącego. W tym przypadku jak mniemam do lekarza rodzinnego. Proszę zastosować się do zaleceń swojego lekarza i wykonać te badania, które Panu zlecił. Na badanie TK i tak musi mieć Pan skierowanie, więc czy takie badanie jest konieczne w Pana przypadku, musi podjąć decyzję Pana lekarz.

Pozdrawiam.