Co oznacza taki ból z lewej strony pod żebrami?

Dzień dobry, w kwietniu miałam robiona kolonoskopię w badaniu wszystko wyszło ok , chwile po badaniu zaczęłam odczuwać delikatny ból z lewej strony pod żebrami. W maju zaczęłam mieć duży wzdety brzuch i utrzymuje się to do dnia dzisiejszego. Ból z lewej strony zmienił się w silniejszy, zaczął promieniować na plecy odczuwam tez jakby nerwoból pod lewa piersią między żebrami, ucisk i jakby skurcz czuje non stop ale jest ostrzejszy przy gwałtownych ruchach i gdy biorę głębszy oddech. Proszę o radę co to może być.. usg nic nie wykazało a badanie rtg odpada ponieważ jestem w 5 tyg ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, że występują u Pani tak przykre objawy, zwłaszcza w tak pięknym okresie, jakim jest ciąża. Częściowo niektóre dolegliwości można by połączyć z aktualnym stanem, jednak należałoby jeszcze rozszerzyć diagnostykę o niektóre badania, aby móc wykluczyć inne schorzenia.

Przyczyn objawów bólowych utrzymujących się pod lewymi żebrami może być wiele, między innymi: niestrawność, zespół jelita drażliwego, choroby trzustki, zakażenie bakterią Helicobacter pylori, czy schorzenia ze strony śledziony. Bardzo często zdarza się sytuacja, że stale utrzymujący się ból w okolicach lewych żeber może mieć swoją przyczynę na tle emocjonalnym. Jest to tak zwany nerwoból międzyżebrowy. Jednakże, aby mieć pewność jest mamy do czynienia z tą przypadłością, należałoby wykluczyć inne choroby somatyczne.

W Pani przypadku, nie ma możliwości przeprowadzenia aktualnie niektórych badań. Na wstępie można by było wykonać pełną morfologię krwi, CRP, próby wątrobowe, czy nerkowe z surowicy krwi. Można również wykonać analizę ogólną kału, a także kał na krew utajoną.

Proponujemy jednak Pani, konsultację z lekarzem internistą lub gastrologiem. Specjalista po analizie dotychczasowych badań, zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu, aby poprawić Pani komfort życia.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pod-lewym-zebrem-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/bo-z-lewej-strony-pod-zebrami-przyczyny-diagnostyka-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.