Ból po prawej stronie klatki piersiowej spowodowany stresem

Witam.Boli mnie po prawej stronie klatki piersiowej zauważyłam ze gdy denerwuje się bardziej lub gdy mam za dużo rzeczy na głowie ból nasila się.lekarz rodzinny kazał mi się nie denerwować po prostu ale czytając różne artykuły zaczynam sie martwić.Niedawno będąc u lekarza z powodu bólów w klatce piersiowej prawie ciągłych lekarz stwierdził ze jest to przeziębienie klatki piersiowej przepisał mi leki potyg moze 2 ból nasilił sie i bolało mnie nad mostkiem przy oddychaniu oraz gdy się denerwowałam
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Aby zweryfikować czy nie mamy do czynienia z organicznymi przyczynami bólu w klatce piersiowej wskazane jest dokładne badanie fizykalne (osłuchanie pól płucnych) oraz wykonanie zdjęcia rtg. Jeśli powyższe nie przyniosą żadnych odchyleń od normy, oznacza to że dolegliwości najprawdopodobniej mają podłoże nerwicowe. Myślę że warto również skonsultować się z psychologiem.