Ból po usunięciu szóstki a zapalenie

Dzień Dobry, Moja córka kilka dni temu, miała usuwaną szóstkę.Nie mieściła się miedzy zebami. Juz byla kiedys leczona ale była dość gleboko. Lekarz usuwał go fragmentami do tego zauważył malenkie ujscie do zatoki. Po usunieciu fragmentów oczyścił go, zalozyl jakis preparat, założył sztuczną skórę i zaszyl. Nie przepisał zadnego antybioptyku jednak córka nie może mówić ale opuchlizny nie ma. Czy długo taki ból bedzie sie utrzymywał? a moze doszlo do jakiegos zapalenia?
ponad rok temu

Witam.
Obawiam się, że nie można w tym przypadku udzielić odpowiedzi korespondencyjnie.
Bez badania fizykalnego oraz obrazu RTG jest zbyt wiele niewiadomych.
Zalecam szybkie udanie się do lekarza dentysty przeprowadzającego zabieg.
Pozdrawiam.
lek.dent. Piotr Papierz

Bardzo proszę o wizytę kontrolną u lekarza,który wykonywał zabieg.To niezbędne,żeby określić jego skuteczność i to,czy stan po zabiegu nie wymaga antybiotykoterapii.

Dlaczego córka nie może mówić , przestała mówić po zabiegu?
Ból po ekstracyjny szczególnie wtedy kiedy zabieg się przedłuża i komplikuje może trwać do nawet do 5 7 dni, jednak nie powinien się nasilać.
Generalnie wszystkie wątpliwości i niepokojące objawy należy natychmiast skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg.