Ból po usunięciu szóstki a zapalenie

Dzień Dobry, Moja córka kilka dni temu, miała usuwaną szóstkę.Nie mieściła się miedzy zebami. Juz byla kiedys leczona ale była dość gleboko. Lekarz usuwał go fragmentami do tego zauważył malenkie ujscie do zatoki. Po usunieciu fragmentów oczyścił go, zalozyl jakis preparat, założył sztuczną skórę i zaszyl. Nie przepisał zadnego antybioptyku jednak córka nie może mówić ale opuchlizny nie ma. Czy długo taki ból bedzie sie utrzymywał? a moze doszlo do jakiegos zapalenia?
ponad rok temu

Witam.
Obawiam się, że nie można w tym przypadku udzielić odpowiedzi korespondencyjnie.
Bez badania fizykalnego oraz obrazu RTG jest zbyt wiele niewiadomych.
Zalecam szybkie udanie się do lekarza dentysty przeprowadzającego zabieg.
Pozdrawiam.
lek.dent. Piotr Papierz

0

Bardzo proszę o wizytę kontrolną u lekarza,który wykonywał zabieg.To niezbędne,żeby określić jego skuteczność i to,czy stan po zabiegu nie wymaga antybiotykoterapii.

0

Dlaczego córka nie może mówić , przestała mówić po zabiegu?
Ból po ekstracyjny szczególnie wtedy kiedy zabieg się przedłuża i komplikuje może trwać do nawet do 5 7 dni, jednak nie powinien się nasilać.
Generalnie wszystkie wątpliwości i niepokojące objawy należy natychmiast skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg.

0

Leczenie paradontozy Białystok



„Leczenie paradontozy Białystok”



Ból po usunięciu zęba może trwać od kilku godzin do kilku dni. W przypadku trudniejszych zabiegów, jak usunięcie zęba w kawałkach, ból może być intensywniejszy przez 1-2 dni, ale powinien stopniowo ustępować. Warto pamiętać, że ból może być bardziej odczuwalny, jeśli ząb był głęboko zakorzeniony, a zabieg wymagał większego wysiłku.



Brak opuchlizny to dobry znak, ponieważ zwykle opuchlizna pojawia się w wyniku stanu zapalnego. Jej brak sugeruje, że gojenie przebiega bez komplikacji. Jeśli opuchlizna się pojawi lub pogorszy się ból, warto skontaktować się z dentystą, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.



Małe ujście do zatoki, które zostało zauważone przez lekarza, może być normalne w przypadku ekstrakcji górnych zębów, szczególnie gdy ząb jest blisko zatoki szczękowej. Dentysta oczyścił miejsce, założył odpowiedni preparat i zaszył ranę, co jest standardowym działaniem w takich przypadkach.



Jeśli ból się utrzymuje przez kilka dni, można zastosować standardowe środki przeciwbólowe, jak ibuprofen czy paracetamol (jeśli nie ma przeciwwskazań). Ważne jest, aby unikać intensywnego mówienia, żucia twardych pokarmów i dbania o higienę jamy ustnej w okolicy rany.



Jeśli po kilku dniach ból nie ustępuje, pojawi się gorączka, opuchlizna, ropny wyciek lub inne objawy, które sugerują infekcję, konieczna będzie wizyta u dentysty. Może to być związane z zapaleniem, które wymaga leczenia antybiotykami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty