Ból pod żebrami z lewej strony boku tułowia

Witam! Od pewnego czasu odczuwam ból pod zebrami z lewej strony,bliżej boku niż środka. Miejsce to jest również bolesne podczas ucisku. Nie sądzę aby to było na skutek złej diety, gdyż jestem na dość restrykcyjnej diecie, bez mięsa, nic smażonego, żadnej mąki, warzywa gotowane ale bez wzdymających,marchwi i buraków. ból się w ostatnich dwóch dniach mocno nasilił. Proszę o podpowiedź co robić

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym wykonanie morfologii krwi, amylazy i lipazy we krwi oraz ewentualnie USG jamy brzusznej. Pozdrawiam