Ból podbicia stopy od 5 dni

Ból podbicia (od góry) lewej stopy (od 5 dni). Nie żadnego siniaka. Co mam sprawdzić, ewentualnie?

Dzień dobry
Przede wszystkim należy zacząć od zwrócenia uwagi na noszone buty, ucisk butów w tym miejscu może powodować uciskanie na nerwy i powstanie neuralgi. Takie dolegliwości szczególnie często występują u osób z tzw stopą wydrążoną czyli stopą z nadmiernym łukiem podłużnym. Inną przyczyną bólu w tej okolicy mogą być zmiany zwyrodnieniowe stawów, zapalenie ścięgien, przeciążenie stawów. Proszę zastosować chłodzenie, maść przeciwzapalną. W przypadku braku poprawy konieczna będzie konsultacja u ortopedy.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego