Ból podbrzusza, krwawienie z odstawienia a ciąża

Witam.20,10 i 21,10 ostatni raz kochałam się.21,10 przestałam brać tabletki, 22, dostałam (chyba krwawienia )bo nie wiem co to było ale myślę ze krwawienie z odstawienia,ból podbrzusza, dzisiaj jest lepiej prawie już nie mam tego krwawienia ale tabletek nie biorę bo boje się ze mogę być w ciąży.nie wiem co mam robić czy możliwa jest ciąża? banie tabletek przerwałam po wzięciu 12 tabletek z opakowania. Czy możliwe żebym zaszła w ciąże czy raczej nie? Dziękuje za pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że tabletki hormonalne zabezpieczają przed ciążą w przypadku stosowania zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce. W przypadku przerwania przyjmowania tabletek, antykoncepcji nie możemy uznać za skuteczną, co oznacza, że ryzyko ciąży istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy - wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po stosunku.