Ból podczas stosunku płciowego a suchość pochwy

Witam. Mam problem przy I po stosunku czuje dyskomfort, lekki bol przes ostatni czas. Mojemu patnerowi wyskoczyly czerwone krostki na zoledziu poczym znikly, dostal leki I znow sie one pojawily, ja mialm globuliki dopochwowe na infekcje. Leki byly zazywane 4 tygodnie temu. Mialam robiona cytologie wyszka pozytywnie, biore tabletki antykoncepcyjne. Czy ten bol moze byc wywolany przez suchość podczas stosunku, kiedy nie ma duzego nawilzenia pomiedzy zewnetrznymi narzadami I czuje wtedy otarcie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być wynikiem suchości pochwy, np. w wyniku antykoncepcji hormonalnej. Proszę spróbować zastosować lubrykanty - powinno to przynieść poprawę.