Ból poniżej pępka w 11 tygodniu ciąży

Witam, jestem na początku 11 tygodnia ciąży. Od wczoraj pobolewa mnie brzuch z lewej strony trochę poniżej pępka. Dzisiaj ból sie nasilił i przy dotykaniu boli jakby tam był siniak. Proszę o informację czy to cos poważnego? Od początku ciąży pobolewał mnie brzuch i miałam brunatne plamienia, ale lekarz powiedział, ze to normalne, dostałam tylko progesteron dopochwowo.0 1/06/2013 miałam laparoskopowo usuwany lewy jajowód po ciąży pozamacicznej. Prosze o odpowiedź, bardzo sie denerwuje.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli bóle będą się nasilać to mimo wszystko należy skontaktować się z ginekologiem, konieczne może się okazać wykonanie dodatkowych badań - przede wszystkim USG. Po przebytym zabiegu operacyjnym mogło się wytworzyć zrosty i obecnie powiększająca się macica może je naciągać, powodując dolegliwości bólowe.