Ból powieki po demakijażu wykonanym przez koleżankę

Witam mam pytanie na zabiegach w szkole kosmetycznej koleżanka zmywała mi oczy i tak mocno mi nacisneła górne powieki że mnie bolą i mam wrażenie że pogorszył mi się zrok mam pytanie czy to jest możliwe że mi coś uszkodziła strasznie mnie bolą górne powieki jakby gałki oczne nie wiem co mam zrobić mija już 2 mies od tych zajęć i nadal bolą już byłam na pogotoiu i dostałam kropelki antybiotyk i nic co robić co się mogło stać nadmieniam że jestem młodą osobą w wieku 19 lat

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jest bardzo mało prawdopodobne, żeby nacisk przy demakijażu uszkodził gałkę oczną. Jeśli dostała Pani antybiotyk, to lekarz musiał być pewny, że stawia właściwą diagnozę. Na wszelki wypadek polecam wizytę u okulisty.

Proszę udać się do okulisty celem pomiaru ciśnienia śródgałkowego - być może jest podwyższone i stąd ból gałek ocznych. 2 miesiące po demakijażu to długi okres i nie podejrzewam żeby miało to z tym związek