Ból prawego jajnika w środku cyklu miesiączkowego

Dlaczego co miesiąc boli mnie tylko prawy jajnik? Mowa tutaj o środku cyklu. Z te co co wiem powinny pobolewac na zmianę. Jeden w jednym miesiącu zaś drugi w następnym. Czy to świadczy o jakiejś chorobie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik fizjologicznej owulacji jak i patologii układu płciowego. W celu wykluczenia patologii sugeruję konsultację ginekologiczną oraz wykonanie USG dopochwowego.