Ból serca podczas wysiłku

Dzień dobry. Mam 20 lat. Od dziecka trenowałam siatkówkę i byłam dość aktywnym dzieckiem. Od 2 lat przestałam trenować i moja aktywność fizyczna stała się niska. Od paru miesięcy, gdy okazjonalnie gram, po kilku minutach zaczynam odczuwać ból z lewej strony klatki piersiowej, serce mi szybko bije, robi mi się duszno i zaczyna kręcić w głowie. Parę lat temu stwierdzono u mnie wypadanie płatka, dlatego zastanawiam się, czy objawy są związane z tym, czy raczej niską aktywnością, albo jeszcze czymś innym?

Szanowna Pani!

Opisane objawy mogą wynikać z wady serca, jednak mogą mieć również inną przyczynę. Dla jej ustalenia konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu wraz z badaniem lekarskim, uzupełnione badaniami dodatkowymi.

Pozdrawiam serdecznie