Ból stawu dużego palca na zmianę pogody

Witam ostatnimi latami na zmiane pogody boli mnie staw u nogi od dużego palca nie wiem jaka jest tego przyczyna wiem ze w mojej rodzinie dużo osób choruje na haluxy i kiedys wsadzilem noge w kolo od roweru asz przeszla przez szprychy alr niestety nie pamietam czy cos bylo z stawem czy nie. Czy haluxy sa dziedziczne ?? Czy na to tylko operacja ?? Mam 21 lat

Witam,

Do posiadania koślawego palucha mogą się przyczynić predyspozycje genetyczne, ale duże znaczenie mają także czynniki środowiskowe. O operacji decyduje lekarz ortopeda, który dokonuje różnicowania oraz kieruje na badania obrazowe.