Ból szczęki po ułamaniu zęba po rozpoczęciu leczenia kanałowego

Miałam zatruwanego zęba przed zabiegiem leczenia kanałowego (dolna piątka po prawej stronie). Ząb został chwilowo czymś zalepiony, co szybko się wypłukało. A kilka dni potem nastąpiło ułamanie, znacznej części zęba. Dzisiaj w nocy dopadł mnie gigantyczny ból szczęki, zęba, dziąsła, promieniujący na całą twarz. Co to może być?

Dzień dobry,
zdaje się, że nie zostało usunięte lekarstwo z zęba i po wypłukaniu tymczasowego wypełnienia i złąmaniu się ścianek, lekarstwo dostało sie do tkanek miękkich. W tej chwili ból [potęguje się przez zapalenie tkanek okołowierzchołkowych i dziąsłą brzegowego. Kon ieczna jest szybka wizyta u stomatologa.