Ból w klatce piersiowej i trudności w oddychaniu a wyniki tomografii komputerowej płuc

Witam mam pytanie jestem 4 lata po operacji gruczolakoraka jelit T2N1Mx i co 6m-c mam robione TK płuc w związku z bólem w klatce i trudnością w oddychaniu,i co 6m-c wychodzi na TK dodatkowy guzek w ostatnim badaniu napisano niespecyficzne zmiany nodularne płuca prawego o wym:5,3,2 mm co to oznacza i czy to może być przerzut kiedy to będą leczyć,w poprzednim badaniu było że jeden guzek jest podopłucnowy drugi śródmiąszowy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Określenie niespecyficzne zmiany nodularne oznacza zmiany węzłowe. Teoretycznie może być to zmiana przerzutowa. Konieczna jest jednak dokładniejsza diagnostyka, tj. najlepiej pobranie węzła i wykonanie badania histopatologicznego. Proszę skonsultować podany wynik z lekarzem onkologiem, pod którego opieką się Pani/Pan znajduje. Lekarz znając pełną historię choroby bez wątpienia odpowie na pytanie kiedy i czy w ogóle konieczna jest dokładniejsza diagnostyka.