Ból w klatce piersiowej jako skutek wieloletniego garbienia się

od kilku lat po spaniu czuję ból w klatce piersiowej (wydaje mi się, że jest to ból mięśni międzyżebrowych, ból nasila się podczas wdechu). Czy ból może być skutkiem wieloletniego garbienia się? Dopiero przejście w pozycję siedzącą powoduje ustanie bólu. Czy są jakieś odpowiednie ćwiczenia, które pomogłyby mi wzmocnić mięśnie międzyżebrowe (jeżeli o to chodzi) ? Dodam, że po przebudzeniu mam zdrętwiałe ręce. Czy to też ma związek z moją wadą postawy?

Nie podejrzewałabym tutaj mięśni międzyżebrowych , polecam kompleksową diagnostykę u fizjoterapeuty McKenzie. Pani objawy sugerują , że problem jak najbardziej wywodzić się może ze złej postawy, jednakże prawidłowa ocena ruchomości kręgosłupa oraz szczegółowy wywiad pozwoli postawić diagnozę,