Ból w klatce piersiowej, kołatanie serca i trudności w oddychaniu po wszczepieniu stymulatora serca

Witam, jestem po wszczepieniu stymulatora 20.02.br mam nadciśnienie ( do 185/131 puls 67 w tym momencie) codziennie mam bóle w klatce piersiowej, kołatanie serca, trudności w oddychaniu.Bardzo się męczę, trudno mi przejść ok 500 m tyle mam do autobusu. Miejsce wszczepienia boli, ból promienieje do pachy,boli pod pachą i drętwieje lewa ręka.Mam 55l jestem inwalidą poruszam się przy pomocy kuli(w prawej ręce)Czy mam się bać tego co dzieje się ze mną,w poradni wizytę mam w grudniu.Czuję się źle.bs

Witam! Opisane objawy świadczą i niewydolności krążenia i z całą pewnością wymagają wdrożenia odpowiedniego postępowania (zamiana leków, dodatkowe badania diagnostyczne). Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu (diagnostyka w warunkach szpitalnych? korekcja dotychczasowej farmakoterapii?).