Ból w klatce piersiowej, twardy brzuch i problemy z oddychaniem u 26-latki

Witam. Mam 26 lat i problem ze zdrowiem. Od kilku tygodni boli mnie w klatce piersiowej. Ból promieniuje na plecy jak i czyje go pod żebrami. Nasila się przeważnie na wieczór. Ból jest czasem nie do wytrzymania. Brzuch mam twardy i ciężko mi sie oddycha. Miałam badania krwi, wszystko w normie. Gastroskopia nic nie wykazała. Za miesiąc mam mieć robiony skan ale nie wiem czy mogę tak długo czekać. Proszę o pomoc. Co może mi dolegac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy mogą mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń układu krążenia, układu oddechowego, pęcherzyka żółciowego, trzustki, itd. Skoro wykonane dotychczas badania nie wykazały przyczyny dolegliwości, konieczna jest dalsza diagnostyka. Proszę zatem zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.