Ból w okolicy nerki po spożyciu alkoholu lub tłustego posiłku

Witam. Mam spory problem a mianowicie odczuwam duży ból w okolicy lewej nerki. Występuje ten nie przyjemny ból po wypiciu Alkoholu na drugi dzień oraz po spożyciu tłustego posiłku np. FastFood. Ból jest uciążliwy ponieważ jak zacznie boleć z rana to nie przestanie dopóki,dopóty nie pojdę spać i rano jest juz lepiej. Miałem robione badania krwi oraz moczu i nic niepokojącego nie wyszło. Co to może być? Czekam na odpowiedz, dziękuje i pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim należy w tym wypadku wykluczyć zapalenie trzustki, wykonać badania krwi - ocenę poziomu lipazy, CRP, a w dalszej kolejności wykonać badania obrazowe (USG, tomografię komputerową). W pierwszej kolejności sugeruję zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje dalszą diagnostyką.