Ból w pachwinach a nadwaga

Witam. Mam 43 lata ,od wiosny odczuwam ból w pachwinach ,a ostatnio doszedł ból jąder. Wszystko to dzieje mi się po grze w piłke nożną, po 2 dniach mija. Chcę zaznaczyć że ćwicze na ławeczce ze sztangą i hantelkami, a w pracy też dźwigam ciężary i nie mam żadnych problemów z tym związanych. Dodam że mam 30kg nadwagi, prosze o porade.

Dzień dobry!
Nadwaga w postaci 30 kg ma wpływ na cały organizm. Każdy dodatkowy kilogramy to potężne obciążenie na stawy: biodra, kolana, kręgi. Bardzo często nadwaga doprowadza do chorób zwyrodnienia stawów, ale i nie tylko. Objawy, o których Pan pisze są na tyle niepokojące, że powinien Pan udać się wpierw do lekarza rodzinnego, a po otrzymaniu skierowań na odpowiednie badania i porady specjalistów. Proszę nie zwlekać. Pozdrawiam i trzymam kciuki!