Ból zęba i głowy a zapalenie miazgi w trzonowcu

Czy zapalenie miazgi w trzonowcu zawsze musi bardzo boleć? Kiedyś miałam coś takiego i wiązało się to z ostrym bólem. Teraz wiem, że mam sporą dziurę w jednym zębie, od jakiegoś czasu mnie on pobolewa, ale chyba głównie objawia się to bólem głowy (tak przynajmniej sobie to tłumaczę), bo konkretnie sam ząb mnie nie boli. Nie boli też przy nagryzaniu. Za parę dni mam termin do dentysty. Zastanawiam się, czy to może się okazać zapaleniem miazgi?
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry,
Trudno mi określić powód dolegliwości.Być może doszło do jedynie do podrażnienia miazgi zęba,ewentualnie do jej przewlekłego stanu zapalnego.Zalecam dokładną diagnostykę podczas wizyty w gabinecie,to powinno wyjaśnić temat.
Ze względu na przebieg choroby wyróżniamy zapalenie ostre, przewlekłe i przewlekłe zaostrzone. Ostre zapalenie miazgi zęba przebiega szybko i towarzyszy mu ból. Zapalenie przewlekłe może trwać długo i przebiegać bezobjawowo. Przy zapaleniu przewlekłym może dojść do zaostrzenia – po okresie bezobjawowym pojawiają się symptomy takie jak w zapaleniu ostrym.
Zapaleniu miazgi zęba mogą towarzyszyć również objawy ogólne takie jak: ból głowy, gorączka lub złe samopoczucie.

0

Niestety moze sie to potwierdzic,silny bol towarzyszy ostremu zapaleniu miazgi albo przewleklemu stanowi ktory to w danym momencie się zaostrzył.Bardzo czesto przewlekly stan zapalny powoduje trudny do lokalizacji tępy ból,mogą mu towarzyszyć również bóle głowy.Miejmy nadzieję,że najgorszy scenariusz się nie sprawdzi :) pozdrawiam!

0

Witam
Jeżeli ubytek w zębie jest od dłuższego czasu, jest on spory, to istnieje taka możliwość,że w obrebie miazgi doszło już do procesów zapalnych. Najczęściej faktycznie objawiają się one bólem, czasami jednak dochodzi do martwicy miazgi i taki stan nie musi sie objawiać bólem.

0

Witam,OSTRE zapalenie miazgi zawsze boli,i to bardzo.
Jeśli w zębie jest ubytek( i to spory)od jakiegoś czasu,to może okazać się ,że doszło (niestety) do przewlekłego zapalenia miazgi i okresowego zaostrzenia ogbjawó(wersja optymistyczna).Gorzej,jeśli nastąpiła już martwica miazgi (albo nawet zgorzel)i niestety zapalenie tkanek okołowierzchołkowych.Jedyna rada-jak najszybciej udać się do lekarza

0

Tam już po prostu może nie być żywej miazgi , a tylko taka może z definicji być w stanie zapalnym , po kilku dniach od wystąpienia zapalenia miazga obumiera i w zależności od rodzaju bakterii i dostępności tlenu zejściem stanu zapalnego może być zgorzel lub martwica z przewlekłym stanem zapalnym tkanek okołowirzchołkowych zazawyczaj ta druga przebiega bezobjawowo

0

Usuwanie ósemek Białystok



„Usuwanie ósemek Białystok”



Zapalenie miazgi, znane również jako pulpitis, może manifestować się różnymi objawami, a ból zęba nie zawsze musi być bardzo intensywny. Oto kilka ważnych informacji dotyczących zapalenia miazgi i związanych z nim objawów:



Objawy zapalenia miazgi:



Ból zęba: W przypadku zapalenia miazgi ból zęba może być ostry, pulsujący lub stały. W niektórych przypadkach ból może być mniej intensywny i objawiać się jako dyskomfort.



Ból promieniujący: Często ból zęba może promieniować do innych obszarów, takich jak głowa, szyja czy ucho. To może tłumaczyć, dlaczego odczuwasz bóle głowy.



Czułość na bodźce: Ząb może reagować na zmiany temperatury (ciepło lub zimno) oraz na słodycze.



Brak bólu: W niektórych przypadkach, szczególnie w początkowych stadiach zapalenia miazgi, ból może być minimalny lub nieodczuwalny. Jeśli miazga jest w stanie zapalnym, ale nie jest jeszcze całkowicie martwa, objawy mogą być subtelne.



Dziura w zębie: Obecność dziury w zębie wskazuje na ubytek, który może prowadzić do zapalenia miazgi, szczególnie jeśli bakterie wniknęły do wnętrza zęba. W miarę postępu choroby ból może stać się bardziej intensywny.



Zaburzenia zgryzu: Czasami problemy z zgryzem, w tym stłoczenie zębów, mogą powodować bóle głowy, które mogą być mylone z bólem zęba.



Konsultacja z dentystą: Najważniejsze jest, że masz już umówioną wizytę u dentysty. Specjalista będzie w stanie dokładnie ocenić stan zęba, zlecić odpowiednie badania (np. zdjęcia rentgenowskie) i ustalić, czy rzeczywiście masz zapalenie miazgi.



Możliwości leczenia: Jeśli zapalenie miazgi zostanie potwierdzone, leczenie może obejmować leczenie kanałowe, które ma na celu usunięcie zainfekowanej miazgi i zapobieżenie dalszym powikłaniom.



Podsumowanie: Choć zapalenie miazgi często wiąże się z intensywnym bólem, nie zawsze musi tak być. Ból głowy, który odczuwasz, może być powiązany z problemem z zębem. Ważne jest, abyś skonsultowała się z dentystą, który pomoże zdiagnozować problem i zaproponować odpowiednie leczenie. Wczesna interwencja może zapobiec dalszym komplikacjom.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty