Ból zęba i stosowanie antybiotyku

Witam, ostatnio boli mnie miesiac po plombowaniu 7 na górze ząb/y na górze - nie umiem okreslic który/e mnie boli, denstyta po panoramie, stukaniu itp stwierdzil ze nie ma podstaw do kanałowego, został przepisany mi antybiotyk AUGEMENTIN, biore go co 12h, wzięłam już 6 tabletek i nadal odczuwam ból, tyle tylko że nie jest on mocny a raczej przeszkadzający. Moje pyt brzmi czy tak powinno być, że mimo antybiotyku jeszcze czuje lekki ból?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. dent. Maciej Składowski
Lek. dent. Maciej Składowski Stomatolog, Siemianowice Śląskie
53 poziom zaufania

Antybiotyk powinien zniwelować stan zapalny,po całej kuracji antybiotykiem powinna być poprawa.Jeżeli nie ustąpi ból proszę wrócić do lekarza,wykona jeszcze raz badanie czy ból pochodzi od zęby w okolicy ,na którą Pani wskazuje.Być może u Pani ósemka jeszcze nie do końca się wyrżnęła .

Lek. dent. Piotr Puchała
Lek. dent. Piotr Puchała Stomatolog, Katowice
84 poziom zaufania

Po prawidłowo założonym wypełnieniu może pojawić nadwrażliwość trwająca od kilku dni do kilku tygodni u bardzo wrażliwych Pacjentów. Trzeba oczywiście zęba kontrolować na wizytach oraz RTG ale dolegliwości powinny ustąpić.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty