Ból zębów po usunięciu lewej dolnej ósemki

Witam, 4 dni temu miałam usuwaną lewą dolną ósemkę, która była ułożona pionowo. Ok. 2 dni temu pojawił się ból pozostałych zębów dolnych znajdujących się po stronie tego wyrwanego. Ustaje po ketonalu ale nawet bez niego pozwala funkcjonować. Co może być przyczyną? Dodam, że w trakcie zabiegu chirurg mocno naciągał mi twarzą żeby usunąć zęba.

Dzień dobry,
podczas usuwania zębów mogą na nie działać dość znaczne siły i może to powodować dolegliwości bólowe które samoistnie powinny ustąpić po kilku dniach. Możliwe, że przyczyną bólu może też być tworzenie krwiaka po usuniętym zębie i uciskanie okolic nerwu. Też powinno się to wycofać po kilku dniach.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula