Czy moje dolegliwości są normalne po zabiegu usunięcia dolnej ósemki?

Witam, jestem po zabiegu usunięcia ósemki dolnej po poprzednim zabiegu towarzyszył mi tylko bardzo silny ból, jednak tym razem ból, szczękościsk może na trzy milimetry jestem w stanie rozchylić szczękę, a dobra tego wszystkiego dreszcze silne osłabienie i bardzo mi zimno mimo iż nie mam gorączki. Czy to normalne?

Dzień dobry,
wszystko zależy od stopnia trudności umieszczenia zęba w kości przed zabiegiem. Jeśli ma Pani objawy ogólne to warto skonsultować się z lekarze, gdyż może być konieczność podania antybiotyku.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula