Ból żołądka: czy może być objawem ciąży?

Witam. 5 lutego (3 tygodnie temu, był to 2. dzień przyjmowania tabletek) miał miejsce stosunek, jednakże nie doszło do wytrysku. W tym czasie przyjmowałam również tabletki na suchy kaszel, pastylki do ssania na ból gardła i syrop na kaszel. Czy tego typu leki mogą mieć wpływ na działanie pigułek? Od jakichś dwóch tygodni, w różnych porach dnia, odczuwam bóle żołądka i mdłości. Czy te objawy mogą świadczyć o ciąży? Nie zauważyłam, co prawda, innych jej objawów, ale niepokoję się. Dziękuję z góry za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Objawy dyspeptyczne nie należą do typowych objawów ciąży. Ze względu na toczącą sie infekcje i stosowane leczenie można przypuszczać, że dolegliwości są wywołane problemami internistycznymi. Większość leków nie interreaguje z tabletkami hormonalnymi, ale zawsze warto przeczytać ulotkę załączoną do opakowania.
Jeżeli ma Pani podejrzenia, że mimo wszystko mogło dojść do zapłodnienia, proponowałabym wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam.