Ból żołądka i brzucha a nerwica

ból żąłądka a nawet brzucha co to jest/?moj lekarz zawsze mówi mi ze to nerwica albo wiek dojrzewania sama nw ale chcem sie wlasnie wybrac na pobranie krwi i skirowanie do laryngologa?

Witam,

Nerwicę można stwierdzić po wykluczeniu choroby somatycznej (ciała). Stąd ma Pani świetny pomysł wykonania podstawowych badań i udania się do odpowiedniego specjalisty np. gastrologa. Jeśli wyniki badań i konsultacji nie ujawnią kłopotów w ciele wtedy warto zastanowić się nad inną przyczyna, np. co się zmieniło ostatnio w Pani życiu, czy nie jest Pani zbytnio przeciążona, czy są jakieś emocje, z którymi trudno Pani sobie poradzić. Diagnoza zaburzeń nerwicowych powinna pojawić się dopiero na końcu.

Pozdrawiam
Ewa Czernik