Bolące guzki na wargach sromowych

Witam,na wargach srom. większych pojawiły się 2 bolące guzki. Guzki pod skórą miały ropę przy próbie wyciskania opuchły mi wargi i nasilił się ból ,smarowałam clotrimazolum nie pomogło zastosowałam tribiotyk, maść na opryszczkę też nic, dostałam w organizmie dziwnego mrowienia. Powiększyły się węzły w pachwinie i połączyły jakby żyłą z tym guzkiem.Dostałam heviran 400 brałam ,ale też za wiele nie pomógł. Posmarowałam spirytusem i wycisnęłam wyszła ropa i krew ,nie było żadnych pęcherzyków.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Stosowanie różnych maści na "chybił trafił" mogło zniekształcić objawy i obraz kliniczny. Należy zgłosić się do lekarza dermatologa - wenerologa, który na podstawie obrazu klinicznego, ewentualnych badań dodatkowych i analizy stosowanego dotychczas leczenia spróbuje ustalić przyczynę powstania guzków i powiększenia węzłów chłonnych i wdroży odpowiednie leczenie.
Polecanie konkretnych maści i leków bez wizyty jest działaniem po omacku i może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Jeśli guzki zawierały ropę to moim zdaniem była to infekcja bakteryjna związana z zapaleniem mieszków włosowych.Często do niej dochodzi przy goleniu ale nie tylko.Przyczyną są gł gonkowce bądż inf.mieszana.Zmiany leczymy antybitykiem miejscowo bądz ogólnie.Początkowo czasami warto zastosowac m.ichtiolową ale tylko na skórę nie na śluzówki,pod plaster (aby ewakuowac wydzielinę ropną).