Bolące guzki na wargach sromowych

Witam,na wargach srom. większych pojawiły się 2 bolące guzki. Guzki pod skórą miały ropę przy próbie wyciskania opuchły mi wargi i nasilił się ból ,smarowałam clotrimazolum nie pomogło zastosowałam tribiotyk, maść na opryszczkę też nic, dostałam w organizmie dziwnego mrowienia. Powiększyły się węzły w pachwinie i połączyły jakby żyłą z tym guzkiem.Dostałam heviran 400 brałam ,ale też za wiele nie pomógł. Posmarowałam spirytusem i wycisnęłam wyszła ropa i krew ,nie było żadnych pęcherzyków.
KOBIETA ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Stosowanie różnych maści na "chybił trafił" mogło zniekształcić objawy i obraz kliniczny. Należy zgłosić się do lekarza dermatologa - wenerologa, który na podstawie obrazu klinicznego, ewentualnych badań dodatkowych i analizy stosowanego dotychczas leczenia spróbuje ustalić przyczynę powstania guzków i powiększenia węzłów chłonnych i wdroży odpowiednie leczenie.
Polecanie konkretnych maści i leków bez wizyty jest działaniem po omacku i może spowodować więcej szkody niż pożytku.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Jeśli guzki zawierały ropę to moim zdaniem była to infekcja bakteryjna związana z zapaleniem mieszków włosowych.Często do niej dochodzi przy goleniu ale nie tylko.Przyczyną są gł gonkowce bądż inf.mieszana.Zmiany leczymy antybitykiem miejscowo bądz ogólnie.Początkowo czasami warto zastosowac m.ichtiolową ale tylko na skórę nie na śluzówki,pod plaster (aby ewakuowac wydzielinę ropną).

0

Witam,
opis sugeruje zapalenie gruczołu Bartholina. Konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty