Czym była zmiana z ropą na wardze sromowej?

Witam! Byłam jakiś czas temu na badaniu ginekoloiczym, a dokładnie miałam robione USG dopochowowe.. Lekarza założył kondon na głowice ale sam nie ubrał rękawiczek podczas wykonywania cytologii i badania USG.. dwa dni później odczuwałam kłucie wargi sromowej. Po ponad tygodniu przyjrzałem się dokładnie co się dzieje i zobaczyłam zgubienie od wewnętrznej strony wargi.. lekko przycisnelam i prysła jakby ropa, a po chwili leciala bordowa krew.. co to było? Dodam że jestem w 5 tygodniu ciąży..

Być może doszło do zapalenia ropnego gruczołu Bartholina. Czasami tak się zdarza np. na skutek otarcia nadmiernego sromu. Jeśli taki gruczoł się opróżnił (po ropnej wydzielinie z reguły pojawia się krwista treść), nie występują już żadne dolegliwości to nie ma powodu do niepokoju.