Bolące sutki a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, mam 19 lat. Od 10 miesięcy stosuje doustna antykoncepcję yasmin. Kolejne opakowanie rozpoczelam 15 sierpnia (17 dni temu) tabletki przyjmuje o stałej porze, jednak druga tabletkę przyjęłam z 7 godzinnym opóźnieniem. Do stosunku doszło w drugim tygodniu przyjmowania tabletek. Korzystalismy dodatkowo zprezerwatyw, ale nie zawsze. Pomimo to partner nigdy nie kończył we mnie. Od 3 dni bolą mnie przy dotyku sutki, mocniej lewy. Moga byc to pierwsze oznaki ciąży, czy możliwe sa inne przyczyny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest naprawdę znikome. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Opisane objawy mogą być natomiast działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej.