Sine i bolesne sutki a antykoncepcja

Od dwóch dni strasznie bolą mnie sutki. Zrobiły się wręcz sine. Czy to jest oznaka ciąży? Przecież robiłam test i wyszedł negatywny. Dodam, że regularnie stosuję tabletki antykoncepcyjne. Czy to może być skutek uboczny?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ból piersi (w tym brodawek sutkowych) może być spowodowany działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych, szczególnie w pierwszych miesiącach stosowania ich. Jeśli objaw ten nie minie po wybraniu kilku opakowań, konieczna może być zmiana preparatu lub odstawienie go.

Pozdrawiam serdecznie!