Jelitówka u dzieci

Witam, mój synek - 4 lata, miał bóle brzucha i niewielkie wymioty, nie jadł, ale pił, był słaby bez gorączki. Trafiliśmy do pediatry, która po zbadaniu synka stwierdziła, że może to być objaw zapalenia wyrostka, jak i jelitówki u dzieci, ponieważ rzadko zdarza się by dziecko tak broniło brzuch przy zwykłej jelitówce, więc trafiliśmy na konsultację do chirurga. Tam mały był bardziej rozluźniony i pani doktor go zbadała i nie stwierdziła żadnych zmian, jeśli chodzi o wyrostek, natomiast konsultacja pediatryczna po zbadaniu dziecka. Pani doktor powiedziała że wygląda jej to na typową jelitówkę u dzieci. Zaleciła badania i co wyszło źle, to CRP 12,6 i WBC 14tyś. Martwi mnie to. Dziecko dostało zalecenia nawadniania, smekta, dieta i wypuścili nas do domu. Czy przy jelitówce u dzieci mogą być te wskaźniki podwyższone? Czy może to objawy wyrostka może? Dodam, że dziecku od 2 dni już nic nie jest, tzn. nie boli go brzuszek i nie ma wymiotów. Proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo się martwię, że coś może być nie tak. Dziękuję i pozdrawiam!

Witam! Wykładniki stanu zapalnego - jakimi są CRP i WBC mogą i najczęściej są podwyższone w sytuacji stanu zapalnego, jakim jest niewątpliwie zapalenie jelit. Nie dziwią zatem przytoczone wyniki. Jeśli synkowi - jak Pani pisze - w chwili obecnej nic nie dolega, wygląda na to, iż diagnoza była celna i po zastosowaniu zaleceń synek wyzdrowiał. Oczywiście w razie nawrotu objawów wskazany jest kontakt z lekarzem, ale jeśli dobry stan się utrzyma nie doszukiwałabym sie innej choroby. Zawsze może Pani udać się do pediatry w przychodni rejonowej, żeby swoim okiem ocenił dziecko i ostatecznie rozwiał Pani obawy. Pozdrawiam!