Bóle brzucha, mdłości i nadmierna potliwość po przyjęciu trzech tabletek przeciwbólowych na bóle menstruacyjne

Witam. Miałam dziś okropne bóle menstruacyjne jak to zawsze u mnie bywa w pierwszym dniu miesiączki .Skurcze są tak długie i silne ,że zwijam się na podłodze z bólu nie raz nawet godzinę .Żadne leki prawie nie działają,obecnie stosuje ibuprom max ,dziś wzięłam trzy tabletki na raz mimo to nie pomogły meczylam sie około godziny nie chciałam brać czwartej bo już mimo bólu brzucha miałam jeszcze dodatkowo mdłości i nadmiernie się pocilam czulam jakbym miala umrzec.To moglo byc przedawkowanie?

Magdalena StusiĹska

Trzy tabletki ibupromu raczej nie powinny spowodować przedawkowania- jest to maksymalna dobowa dawka leku. Niemniej jednak, jeżeli objawy są tak nasilone, należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem.