Czy mogło u mnie dojść do zatrucia Paracetamolem?

Witam, od 3 dni przyjmuje Gripex Noc 500mg paracetamolu x 4 tabletki na dobę co 6h. Dziś zamiast czwartej tabletki wziąłem Vicks AntyGrip Max 1000mg paracetamolu. Po 5 minutach pojawiło mi się takie duże zmęczenie i chce mi się spać, czy to może być efekt uboczny leku czy zatrucie paracetamolem ? Lista jak brałem tabletki: (środa godz18) 500mg Gripex Noc (środa godz23) 500mg Gripex Noc (czwartek g.4) 500mg Gripex Noc (czwartek g.10) 500mg Gripex Noc (czwartek g.16) 500mg Gripex Noc (czwartek g.22) 500mg Gripex Noc (piątek godz.4) 500mg Gripex Noc (piątek godz.11) 500mg Gripex Noc (piątek godz.18) 500mg Gripex Noc (piątek godz.19) chyba to nie ma paracetamolu Suplement diety Gripactive - Zatoki i Nos (piątek godz.22) 1000mg Vicks AntyGrip Max Dodatkowo czy jeśli możliwe jest, że nie miałem gorączki i spozylem tak silną dawkę paracetamolu w postaci Vicks AntyGrip Max, to też możliwe jest osłabienie organizmu ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

według wyliczeń wynika, że w dniu, kiedy zażył Pan Vicks AntyGrip Max 1000mg oraz 4 tabletki Gripex Noc 500mg, spożył Pan 3g paracetamolu. Dobowa dawka dla osoby dorosłej (powyżej 50kg wagi) wynosi maksymalnie 4 g. W związku z tym nie powinno dojść do zatrucia organizmu paracetamolem. Zmęczenie i senność mogą wiązać się ze skutkami ubocznymi, które występują przy przyjmowaniu paracetamolu, jednak przyczyną może być także choroba, która spowodowała ogólnie osłabienie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zatrucia-lekami-kiedy-lekarstwo-staje-sie-trucizna https://portal.abczdrowie.pl/zmarla-z-powodu-przedawkowania-lekow-przeciwbolowych-przepisal-je-lekarz

https://portal.abczdrowie.pl/rosnie-liczba-zatruc-paracetamolem-celowe-przedawkowania-lekow-bez-recepty

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.