Bóle brzucha pod żebrami

Moja córka ma ostatnio bóle brzucha po lewej stronie pod ostatnim żebrem. Ból est najbardziej odczuwalny jak leży lub stoi. Chciała bym się dowiedzieć co to może być.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból w podanej lokalizacji może być spowodowany nieprawidłowościami w obrębie trzustki. Inną przyczyną mogą być nieprawidłowości w obrębie jelit czy przydatków. Córka powinna udać się do lekarza rodzinnego,który wdroży odpowiednie postępowanie.