Bóle dziąseł po lewej stronie żuchwy w ciąży

Witam . Mam 23 lata i jestem w 27 tygodniu ciąży. Od 3-ech dni mam straszne bóle dziąseł na dole po lewej stronie żuchwy . Dentysta powiedział ,że moje zęby są zdrowe , żaden nie nadaje się do leczenia .Zasugerował ,że prawdopodobnie wyrzyna mi się ząb ósemka. Biorę duomox oraz paracetamol 2x1 lecz leki te nie działają .24h na dobę muszę nabierać zimną wodę do ust aby złagodzić ból . Ile jeszcze potrwają bóle?Co mogę stosować aby choć na chwilę sobie ulżyć?Bardzo proszę o porady .

Jeśli sytuacja będzie nie do zniesienia ,proponuję zdecydować się wykonać zdjęcie panoramiczne ,dawka promieniowania jest znikoma i w wielu krajach nie ma takich obostrzeń jak u nas do wykonywania zdjęć przez ciężarne.Trudno, żeby Pani faszerowała się lekami nie znając przyczyny dolegliwości .Proszę rozważyć taki scenariusz ,jeśli to jest 8 ząb to w ciąży przy wskazaniach również można go usunąć po konsultacji ze swoim ginekologiem .Pozdrawiam .