Co powoduje bóle lewej strony żuchwy?

Dzień dobry, mam dziwne dolegliwości. Boli mnie lewa strona żuchwy, jest to uczucie ciagnięcia, rozpychania, lekkie klikanie przy otwieraniu szeroko buzi, powiększony węzeł chłonny. Mam z tej strony ósemke, która jeszcze mi nie wyrosła (wiem,że bedzie ponieważ robiłam zdjęcie panoramiczne). Czy możliwe, że przyczyną tych dolegliwości jest właśnie ząb?

Piotr Brzezik

Witam,
przyczyną opisanych przez Panią dolegliwości jest najprawdopodobniej utrudnione wyrzynanie zęba ósmego. Zalecam wizytę u stomatologa.