Bóle głowy, senność a prawdopodobieństwo niedociśnienia tętniczego krwi

Mam na imię Marzena,45 lat,164 wz./ 75 kg. Ostatnio miewam bóle głowy z przodu,uczucie zatkanych uszu,senność. Średnia ciśnienia krwi z trzech ostatnich dni to 102/75/puls 76. Czy to mogą być wskazówki o domniemanym niedociśnieniu krwi czy może początek innej dolegliwości lub choroby. Pani doktorze czy w/w dolegliwości wskazywały by na wizytę u kardiologa..

Dzień dobry,

Przed ewentualną wizytą u kardiologa sugerowałbym Pani oznaczenie stężenia TSH, i kortyzolu rano na czczo we krwi. Warto również wykonąć morfologię z OB oraz oznaczyć poziom elektrolitów. Przed wizytą u kardiologa warto udać się do dobrego internisty, a jeśli będą jakieś zaburzenia w stężeniach TSH , czy kortyzolu to do endokrynologa. Powinna być Pani dokładnie zbadana i lekarz powinien przeprowadzić z Panią dokładny wywiad chorobowy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz