Bóle i brak czucia po zakładaniu plomby na ząb

Witam.wczoraj ok.17 mialam leczona czyli zakladana plombe na prawa8mke.pani stomatolog dala znieczulenie.podczas wztrzykiwania poczulam bol po prawej stronie jezyka.pani dr powiedziała wtedy"przepraszam".no i dzisiaj rano w dalazym ciągu nie czuje prawej strony jezyka i jego czubka.jest dretwy.jestem przerazona bo mowie przez to niewyraznie.boje się,ze tak juz zostanie.dziś sobota.pani dr nie ma.

Witam!
Prawdopodobnie doszło do powikłania związanego za znieczuleniem, w tym wypadku czasowym uszkodzeniem nerwu zębodołowego dolnego na skutek jego zranienia igłą iniekcyjną! Jest to opisane w literaturze fachowej powikłanie znieczulenia! Niestety wiąże się z nerwobólami i parestezją czyli zniesieniem czucia w obrębie kącika ust,brody i właśnie koniuszka języka co może prowadzić do oparzeń (gorące potrawy) i okaleczeń (przygryzanie warg)...Niestety,regeneracja nerwu trwa długo,bo ok.3-6 miesięcy... Musi Pani teraz być cierpliwa i uważna,aby niechcący nie zrobić sobie krzywdy! Z czasem wszystko wróci do normy!
Pozdrawiam.

powikłanie to może się zdażyć przy każdym tego typu znieczuleniu. czucie poeróci za jakiś czas,trzeba się zgłosić po porade do chirurga szczekowego, zaleci odpowiednią terapęby przyspieszyć regenerecję

Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia nerwu podczas znieczulania, jest to powikłanie znieczulenia i może się zdarzyć u każdego, należy zgłosić się do lekarza celem zbadania i wdrożenia leczenia przyspieszającego powrót czucia.

pozdrawiam serdecznie