Bóle kręgosłupa oraz nóg u 25-letniej osoby

Mam 25 lat i jestem osoba otyłą, mam 170 cm wzrostu i ważę 110 kg. Często doskwierają mi bóle kręgosłupa oraz nóg, zwłaszcza gdy wracam pod górę zmęczona z pracy 4 km lub zaraz po wstaniu z łóżka, po wstaniu po jakimś czasie bóle ustępują i mogę poruszać się swobodnie, nic mnie nie boli. Nie wiem czym to jest spowodowane czy otyłością, czy wysiłkiem w pracy czy może brakiem wapnia, magnezu?

Przesłane przez Panią dane wskazują, że Pani BMI (wskaźnik masy ciała do wzrostu) to wartość powyżej 38 czyli otyłość drugiego stopnia. Bez wątpienia problemy bólowe kręgosłupa oraz nóg mogą wynikać z nadmiernego obciążenia. Warto zadbać o zmniejszenie masy ciała. Można również wykonać badania wykluczające przyczyny, których się Pani obawia: ocenę gęstości kości, badania oceniające poziom nie tylko magnezu, ale również potasu czy kwasu moczowego (dna moczanowa związana jest z bólami stawów).

Dzień dobry,

Z pewnością Pani stawy są zbytnio obciążone co skutkuje bólami. Proszę spróbować zredukować masę ciała. Odpowiednia dieta, odpowiednie ćwiczenia, które nie będą dodatkowo obciążać stawów, wspomagające zabiegi wyszczuplające oraz pozytywne nastawienie to droga do sukcesu. Warto wykonać również morfologię i oznaczyć poziom pierwiastków w organiźmie.
Powodzenia :)

Pozdrawiam serdecznie.