Jeśli się Pani sama nie zmotywuje i nie podejmie walki z otyłością to Pani stan dalej się będzie pogarszał. Może Pani skorzystać z porad psychologa, który pewnie skieruje Panią do dietetyka. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Otyłość w znacznym stopniu wpływa na problemy z kręgosłupem i stawami. Do tego wiąże się z nią wiele innych dolegliwości zdrowotnych. Pierwszy krok ku zmianie już Pani zrobiła pisząc na danym portalu wiec należy iść za ciosem i działać dalej! Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dietetyka, na którą serdecznie zapraszam. Podczas takiej konsultacji wykonam odpowiednie pomiary składu ciała i na podstawie wyników przekażę Pani cenne wskazówki które pomogą w redukcji wagi.
Otrzyma Pani również zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Z diety powinna Pani wyeliminować słodycze. Pieczywo zalecam ciemne razowe, ale w ograniczonych ilościach. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową w celu omówienia szczegółów. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo, jednak jest to proces indywidualny i zależny od organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Odchudzanie a zakaz ćwiczeń z powodu choroby – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie a połowiczna niepełnosprawność – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Niedoczynność tarczycy i przepuklina kręgosłupa a odchudzanie – odpowiada Mgr Grażyna Kosowska
- Zastosowanie diety przy nadwadze po zapaleniu żylaków – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie a ćwiczenia z kick boxingu – odpowiada Dr inż. Katarzyna Kowalcze
- Odchudzanie a praca siedząca – odpowiada Ewa Kozłowska
- Jak się zabrać za skuteczne odchudzanie? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie po zaprzestaniu palenia – odpowiada Mgr Ewa Czernik
- Odchudzanie a operacja guza mózgu w młodości – odpowiada Dr n. med. Aneta Kościołek
- Jakie posiłki powinnam przyjmować przy mojej nadwadze? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
artykuły
Skrobia - rodzaje, właściwości i zastosowanie, skrobia w żywności
Skrobia to substancja roślinna, klasyfikowana jaka
Na co zwrócić szczególną uwagę w codziennej diecie pacjenta onkologicznego?
Artykuł sponsorowany Pacjenci onkologiczni wymaga
Fast foody wykończyły jej organizm. Schudła 40 kg, bo bała się ciężkiego przebiegu COVID-19
Sarah Pattison miała nałóg, który doprowadził ją d