Bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowo-krzyżowej a oczekiwanie na rehabilitację

Odczuwam bóle kręgosłupa w okolicy lędźwiowo-krzyżowej podczas schylania się oraz po dłuższym przebywaniu na nogach, siedzeniu. Trwa to już 2 miesiące. Brałem tydzień dexak, nie pomogło. Miałem prześwietlenie RTG. Wyszło prawe skrzywienie kręgosłupa. Lekarz wysłał na rehabilitacje. No i będe musiał czekać 2 miesiące. I pytanie co mam począć przez ten czas. Czy zaczynać jakieś ćwiczenia we własnym zakresie? Jak ograniczyć ból? Czy bieganie strasznie szkodzi na taki krzywy kręgosłup ?

Szanowny Panie, leczeniem z wyboru w podobnych jak Pański przypadkach jest rehabilitacja. Podczas leczenia dążymy do wprowadzenia NA STAŁE odpowiednich zestawów ćwiczeń, których celem jest wzmocnienie mięśni - ogólnie zwanych przykręgosłupowymi. Jednak dojście do okresu samodzielnego wykonywania odpowiednich ćwiczeń wymaga odbycia co najmniej kilku spotkań z fizjoterapeutą.
W Pana sytuacji sugerowałbym wdrożenie zabiegów rehabilitacyjnych ( terapia manualna + kinezyterapia) jak najszybciej - nawet kosztem zabiegów komercyjnych. Do czasu uzyskania poprawy kategorycznie odradzam bieganie.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.